KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16129187

nr 1612 9187

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Fjällandskap. Signerad, daterad 1967. Blandteknik, bildmått: 31x49 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 15 april 2024
kl 19:27:36

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman